Etkili Öğretmenlik Eğitimi

861

Öğrenci ile kurulacak etkili iletişim onun gelişmesine yardımcı, olumlu bir katkıdır. Sevildiğini, yargılanmadan, kızmadan kabul edildiğini, karşısındakinin onu dinlediğini hisseden öğrenci, kendini ifade etmeyi öğrenecek, kendisine güvenerek, bağımsız bir birey olma yolunda gelişecektir. Etkili öğretmenlik eğitim programında, çocukla ilişki içinde olan öğretmenlerin daha etkili olabilmeleri için gereken beceriler öğretilmektedir.

Atölyenin Amaçları: Öğretmenin, kendisini ve öğrencilerini güçlü ve zayıf yanları ile yargılamadan olduğu gibi kabul etmesi, Öğrencileri ile nasıl iletişim kurduğu konusunda farkındalık geliştirmesi, Öğrencilerinin ve diğer insanların değerlerine anlayışla bakabilmesi. Kişiliğine uygun iletişim becerilerini geliştirmesi, Öğrencilerle ve çalıştığı kişilerle güç kullanmadan sorun çözme becerileri geliştirmesi.

Atölye Yürütücüsü: Şermin Külahoğlu


Online KayıtAtölye Başlama Tarihi ve Süresi: 17 Nisan’dan itibaren 6 hafta- (17,24, Nisan, 8,15,22, 29 Mayıs) 12 saat Çarşamba Saat 20:00-22:00 – çevrimiçi